• Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187

Hedefimiz Koza AltınCapital ve Ekonomist Dergileri tarafından Çorum’da düzenlenen “Anadolu Markaları Buluşması”na katılan sanayici ve işadamları ilimizin yöresel lezzetlerini de tatma imkanı buldu.
Anitta Otel’de gerçekleştirilen “Anadolu Markaları Buluşması” etkinliğinde ayrıca “Çorum’a Yön Veren Markalar” adıyla bir de panel yapıldı.
Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’nun moderatörlüğündeki panele konuşmacı olarak Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Bilsar Yönetim Kurulu Başkanı Selman Bilal, Ece Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Alapala Holding Yönetim Kurulu Başkanı Görkem Alapala ve Kavukçu Grubu CEO’su Avşin Kaşıkçı konuşmacı olarak yer aldılar.

İlk olarak söz alan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, ticarî yaşamına 1984 yılında küçük bir kuyumcu dükkânında başladığını ve geçen 35 yıllık sürede geldiği noktayı anlattı.

Bugün 6 sektörde 38 şirket ve 3 bin 100 çalışanıyla ticarî faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Ahmet Ahlatcı, 11 aylık ihracatlarının 435 milyon dolar, 2017 sonu itibariyle yıllık cirolarının ise 21 milyar lira olduğunu söyledi.
Ekonomik gelişmelere ilişkin görüşlerini de katılımcılarla paylaşan Ahlatcı, Türkiye’nin kur şokunu atlattığını ve şimdi faizlerin düşürülmesi için adım atılması gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin dış borcundan daha fazla döviz ve altına sahip olduğuna dikkat çeken Ahlatcı, yaklaşık 463 milyar doları bulan döviz ve altın rakamıyla, Türkiye’nin 453 milyar dolarlık dış borcunun sıfırlanabileceğini vurguladı.

Ülkemizin artık üretim ve ihracat konusuna odaklanması gerektiğinin altını çizen Ahlatcı, “Türkiye bu saatten sonra neyi ihraç edebilecekse, onun üretimine yönelmesi lazım. Ürettiğimiz şeyi satmalıyız. Bu çok önemli.” dedi.
Üretim yapan işadamlarına yüzde 9’la yatırım kredisi verilmesi gerektiğini dile getiren Ahlatcı, ihracatçının da özel kredilerle desteklenmesinin ekonomiyi rahatlatabileceğini ifade etti.

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, ileriye dönük hedefleri arasında, TMSF bünyesinde bulunan Koza Altın’ı almak olduğunu sözlerine ekledi.